Microsoft Google\'da Farklı

Microsoft Google’da Farklı

--Reklam--

İnternette dolaşırken aklıma birşey geldi acaba Microsoft,Google‘da arandığı zaman nasıl gözüküyor? ve arama yaptım karşıma ilginç bir görüntü çıktı.O görüntüyü görmek için aşağıdaki adımları izleyelim.
Google Türkiye Ana Sayfasına giriyoruz, sağ altta “Google.com in English” yazısına tıklıyoruz ve arama bölümüne Microsoft yazıyoruz.Burdan direkt tıklayıp da gidebilirisniz.


Ekrana bu görüntü geliyor.Bir arama kutusu ve Microsoft butonu mevcut.Herhangi bir arama yaptığınızda örneğin windows kelimesini arayacağız “windows site:microsoft.com” şekliyle gözükerek Microsoft’un sitesinde arama yapıyor.Çok ilginç değil mi?Acaba Microsoft nasıl bir kodlama sistemi yaparak oraya arama kutusunu koyabilmiş.

Microsft’un sitesine gidiyoruz şimdide site açıldıktan sonra sağ tıklayıp Kaynağı görüntüle‘ye basıyoruz.Evet karşınıza gelen kod yığını ile şaşırdınız değil mi?Microsoft çok iyi bir kodlamaya sahip sayfa hazırlamış, meta’ları bile şifreli.
Neyse uzatmayayım fazla microsoft’un kodlamasını çözemeyiz ama eğer nasıl yapıldığını bulursam da sizlerle paylaşacağım.

--Reklam--

Okumadan Geçmeyin:

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir