Eurovision 2012 Türkiye Temsilcisi:Can Bonomo Katılacak

Eurovision 2012 Türkiye Temsilcisi:Can Bonomo Katılacak

--Reklam--

--Reklam--

Eurovision için Kıraç, Atiye, Sıla ve Hande Yener’in isimleri geçmişti. TRT yönetimi ise 2012 Eurovision için son dönemde özellikle klipleriyle adından söz ettiren Can Bonomo’yu seçti. Bonomo Eurovision’a özel bir şarkı besteleyecek. İşte 2012 Eurovision Türkiye Temsilcisi Can Bonomo Kimdir ve Can Bonomo şarkıları…

CAN BONOMO KİM?

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı. Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok konser veren Bonomo, sonunda “Hazırım” diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban’ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”, 24 Ocak’ta Babylon’da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluştu.

Aldığı Ödüller:

– 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 ‘En İyi ÇıkışYapan Sanatçı’
– 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 ‘En İyi ÇıkışYapan Solist’

Kimlerle, Neler Yapıyor?

“Meczup”un biri hariç tüm parçalarının söz ve bestesi Can Bonomo imzasını taşıyor.Düzenlemeler ise aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü üstlenen Can Saban’a ait. Parçaların miksing ve mastering’i Ali Rıza Şahenk tarafından yapıldı. TheFatLab’de kaydedilen “Meczup”, We Play – TheFatLab etiketiyle yayınlandı. Albüm kapağındaki albümün art work’leri bizzat Can Bonomo’ya ait, kapak fotoğrafını ise Dilan Bozyel çekti.

Albümün çıkışparçası “Şaşkın”ın klibinin yönetmeni ise Can Eskinazi. Haziran ayı başında yayınlanan 2. klibi Bana Bir Saz Verin’in yönetmen koltuğunda ise Can Saban vardı. Aslında sık sık arkadaşlarıyla yaptığı doğaçlama müzik ve sohbetlere, takipçilerini de dahil ederek, kendine özgü online performanslar yapıyor.

Müzikal yolculuğu boyunca The Shins, Wax Poetic, The Kinks, The Libertines ve The Beatles’dan etkilenen ve esinlenen Bonomo, Alaturka nağmelerden indie melodilere gezinen müziğini ‘İstanbul Müziği’ olarak tanımlıyor.

Sanatın hemen her dalına ilgi duyan Can Bonomo, müziğin yanı sıra illüstrasyon yapmaya ve fotoğraf çekmeye bayılıyor!

Can Bonomo Müzikleri ve Klipleri

CAN BONOMO- Bana Bir Saz Verin

Meczup – Can Bonomo


Okumadan Geçmeyin:En Çok Aranan Kelimeler:

can bonomo,eurovision 2012 türkiye temsilcisi,eurovision 2012 türkiye,eurovision 2012 temsilcileri,erevizyon 2012 türkiye,can bonomo eurovision,eurovizyon 2012 türkiye,türkiye eurovision 2012,canbonomo,eurovision 2012 listesi

You may also like...

5 Responses

 1. kübra dedi ki:

  neden hande yener varken bunu seçtiniz???

 2. esma dedi ki:

  iyiki hande ve atiye deil 😀

 3. esra dedi ki:

  çok değişik ve aykırı güzellllllllllll areffin trt

 4. murat dedi ki:

  türkiye bumu ?

  YAZIKJLAR OLSUN TRTYE YILLARDIR TÜRKLERI REZIL EDMEK ICIN ELINIZDEN GELENI YAPTINIZ , BU SON CAN BONOMO ÖRNEGIYLEDE TEKRAR KANITLADINIZ!
  yari finali bile gecemez bu sarki sarki denilirse … zevkiniz bumu yoksa derdiniz baskami sizin ?

 5. murat dedi ki:

  komedimi sarkimi belli deyil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir