Elif Şafak\'ın Aşkı Bir Başka

Elif Şafak’ın Aşkı Bir Başka

--Reklam--

“Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde..”

--Reklam--

Elif Şafak’ın Aşk’ı bambaşka bir tat ve lezzette sunmuş okurlarına. Mevlana ile Şems’in aralarında yaşananları öyle güzel anlatmışki, günümüze uyarlayarak mutlaka okunması gereken kitaplar arasına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kitabı ilk gördüğünüzde gri kapak ve pembe kapak olarak karşınıza çıkıyor. Bu renk seçimide mutlaka yazar Elif Şafak’ın bir düşüncesi olmalı. Öyle ki kitabı okumaya başladığınız anda ne olursanız olun ya da nerede olursanız olun mutlaka herkese bir cevap var, herkesin alacağı birşeyler var bu kitapta.

Mevlana’nın ilahi aşkı anlatılsada içinde, gerçek aşklara da yer veriyor. Kitabın baş kahramanları Aziz ve Ela’nın aşklarına şahit oluyorsunuz.

Şems’in 40 kuralını ise her sayfayı çevirişinde acaba diğer kuralda ne söyleyecek ya da her kuralında doğruları söylediğini, size sanki bir cevap vermiş gibi hissedeceksiniz. 1200’lü yıllar ile 2000’li yılları güzel bir üslup ile anlatan yazar, Konya’da o yıllarda yaşananları sanki bu dönemlerde aynı olay ve hakikatleri de gösteriyor bizlere.

Kitabı tasavvuf felsefesini konu aldı diye ya da mesnevi’den hikayeler anlatılıyor gibi bir ön yargı ile okumama isteğiniz olabilir, ancak kitabı okdudğunuzda anlayacaksınız ki neden ön yargılı olupta daha önce bu okuyamadım bu kitabı diyeceksiniz.

“…Biz dile söze bakmayız. Gönle hale bakarız,
…Edep bilenler başkadır, Canı ruhu yanmış âşıklar başka.”

Mevlana Celaleddin Rumi’nin güzel sözleri ile aşk yaşamanız dileğiyle…


Okumadan Geçmeyin:En Çok Aranan Kelimeler:

elif şafak aşk yazıları

3 Responses

 1. deniz dedi ki:

  ilk defa bir kitabı bu kadar heyecanla okudum sonuna yaklaştıkca heyecan artıyor herkese tavsiye ediyorum kaçırmayın mutlaka okuyun

 2. canan dedi ki:

  AŞK , tarifi imkansız duygulardan biri, yaşanabilirse anlaşılabilen ,
  yada yaşayanlar anlatmaya çalışırsa tarifi binebze mümkün olabilen….
  çok severek okuduğum kitaplardan biri olan AŞK kitabı
  en büyük aşka kavuşabilen Mevlana nın Şems ile aşkını konu almış olmakla gerçek aşka aralanan kapının nasıl neyle vesile olduğunun çok güzel anlatılmış hali..
  Aziz ve Ela ise aşk konusunda günümüz ile o gün arasına çok güzel bir köprü olmuş bana göre ..
  anlıyorum ki aşk herzamanda ve her mekanda asıl olana olanmış ….
  etkilenmesi gerekilen diğer bir karakterde KİMYA..
  onun aşkı ise bambaşka bir muamma
  okunulması gereken aşka değer herkesin anlayabileceği çok özel bir kitap
  teşekkürler ELİF ŞAFAK

 3. elif dedi ki:

  okuduğum en güzel kitap demeliyim.çok etkilenyici ve anlamlı bir eser.emeğine ve yüreğine sağlık elif şafak yeni eserinizi sabırsızlıkla bekliyorum.bu arada okumadığım diğer eserlerinizi alıp okuyacağım eminim hepsi birbirinden güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir