My Ekran.Net

Abone ol

Ipad’in Perakende Sektörüne Yararları

25 Tem 2011 | Kategoriler : Yenilikçi Fikirler | 1 Yorum Var
Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

--Reklam--

Teknoloji ilerliyor, Türk firmaları da ona gör gelişiyor. Perakende sektöründeki yeniliklerde devam ediyor. Daha önce Tesco Kipa ile ilgili Sanal mağaza örneğimizi görmüştük. Şimdi ise bir alman perakende zincir ayakkabı firmasının Ipad kullanmasıyla yaptığı yeniliği göreceğiz.

Apple, ipad ürününü çıkarmdan önce PDA’lar ile piyasaya çıkmıştı. PDA(Personal Digital Assistant) Kişisel Sayısal Yardımcı olarak işlev görmekteydi. Teknolojinin ilerlemesi ve ihtiyaçların artmasıyla Apple yeni ürününü Ipad ve Ipad 2’yi piyasaya sürdü.Peki Ipad’in perakende sektörüne getirdiği kolaylıklar ve yenilikler neler?

DTZ Alışveriş Merkezi Müdürü Bahar Dölen‘in bir yazısında; Alman perakende sektörünün zincir ayakkabı mağazasında yaşadığı teknolojik olayda Ipad’in yararlarından ve nimetlerinden çoktan yararlanmaya başlamışlar.

Müşteri, mağazaya gelir. Bir ayakkabı modeli sorar. Mağaza sorumlusu ayakkabıyı gösterir. Müşteri ise farklı rengin olup olmadığını sorar. Mağaza sorunlusu hemen Ipad’den o ürünün olup olmadığını kontrol eder. Müşteriye sonucu gösterir. Depoda ürünün hangi renklerde ve adet sayısını gösterebilir. Müşterinin talebi üzerine depodan ürünü getirir.

--Reklam--

Ipad ile Süreç kısalmış, müşteri memnuniyeti artmış ve hızlı hizmet de yaygınlaşmıştır. Tabiki Ipad olmasa bu yapılamazmıydı. Apple PDA’lar ile de bunu yapıyordu. 2007 yıllarında Kütahya’da bir döner salonu bunu gerçekleştirmişti. Kütahya’da bir ilkti bu, Doy Doy adında döner firması gelen müşteriden PDA ile siparişi alıyor ve sizin masan numarınıza ne sipariş talep ettiyseniz anında düşüyordu ve çıkışta masan numaranızı söylemeniz hesabınız ne akdar olduğunu da ortaya çıkarıyordu.

Alman ayakkabı mağazası bunu da geliştirmiş, mağazadan çıkarken ürünü almanız için kasaya gitmenize gerek kalmıyor, artık kasa ayağınıza geliyor. Pos cihazı ile birlikte gezen satış temsilcileri anında ödemenizi gerçekleştiriyor. Aynı zamanda alacağınız ürünün rakip firmalarda ne kadar olduğunun karşılaştırmasını yapıyorsunuz. Mağaza mağaza gezmekten sizi kurtarıyor.

Ipad ve diğer teknolojik ürünlerin perakende sektörüne sağladığı yararları sizlere sunmaya devam edeceğim.


Okumadan Geçmeyin:En Çok Aranan Kelimeler:

ipad,ıpad 2,ı pad,teknolojinin yararları,ıpad 1,ipad resimleri,teknolojik ürünlerin yararları,bilgisayarın yararları,ıpad2,I PAD 2

Yoruma cevap yaz

Geri İzleme linkini Al

1 Geri İzlemeler/Pingbacks

Geri İzleme göster/gizle

  1. Geri izleme: oyyla.com on 26 Temmuz 2011