F-Ticaret'in Tarihi

F-Ticaret’in Tarihi

--Reklam--

F-Ticaret nedir? F-Ticaretin Tarihi, F-Ticaretin Gelişimi ve 2015’te F-Tİcaret nereye gidiyor? gibi sorulara cevap bulacağız.

--Reklam--

Domainlerin yerini Facebook sayfalarının almasıyla birlikte bütün firmalar Facebook üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Sosyal Medyanın insanların markalara bağlılığını, kendilerinden söz ettirmek için insanların etkileşimde bulunması ve kullanmasına yol açtı. Sosyal medyadaki trafik (sosyal hareketler)  ile satışlara olan etkisi arasındaki bağlantıyı kurmak ise bir bu konu ile ilgili uzman kişileri de bünyelerine katmaya başladılar.

Forrester’ın gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre “İnsanların monolog reklamlarda gördükleri reklamlara inanma ve satın almaya yönelme oranı 14% iken internet ortamında hiç tanımadığı kişilerin markalara dair söylediklerinin inanılma oranı 55% düzeyindedir”. İnsanların Facebook üzerinde markaya bağlandıktan sonra %51 satın alma olasılığı, %61 tavsiye etme olasılığı bulunuyor. Tüm bu bilgiler ışığında söyleyebiliriz ki F-Ticaret yeni nesil sosyal pazarlama mecrasıdır. Bu mecranın kaynağı ise facebook ve onun 750 milyon kullanıcısıdır.

F-ticaret, ürün/hizmet satışlarınızı arttırmak için Facebook sistemini kullanarak yapmak.

F-Ticaretin şimdiye kadar olan tarihi ve beklentilere göre 2015 yılına kadar 30 milyar dolar olması bekleniyor.

Şubat 2007’de Facebook’un Sanal Hediye Mağazası ile başladı ve Ağustos 2010 yılında kapatıldı. Bu süre zarfında 15 milyon işlem yapmayı başardı. 2 yıl sonra F-Ticaret işlem 34 dolar ve 1-800-Flowers uygulaması gerçekleşti.


Okumadan Geçmeyin:

You may also like...

1 Response

  1. 26 Temmuz 2011

    F-Ticaret’in Tarihi…

    F-Ticaret’in Tarihi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir