Metabolizmayı Hızlandıran Mucizevi Kahve

Metabolizmayı Hızlandıran Mucizevi Kahve

--Reklam--

Farmasi’nin Hindiba Kahvesi tavsiyeleri üzerine Hindibayı araştırmak istedim.Araştırmalar sonunda ulaştığım sonuçlar gerçekten inanılmaz. Eğer sizde kahve seviyorsanız, hem böyle faydalı hemde kahve zevkinize devam edebelirsiniz.İşte Metabolizmayı Hızlandıran Mucizevi Kahve faydaları ve tavsiyeleri…

--Reklam--

Hindiba,papatyagiller familyasından olan odunsu, otsu bir bitkidir . Genellikle parlak mavi çiçekleri vardır, ancak bazen beyaz veya pembe olabilirler. Hindiba kökleri pişirilir, öğütülür ve genellikle kahve yerine veya katkı maddesi olarak kullanılır . Öğütülmüş hindiba kökü, öğütülmüş kahve çekirdeklerine oldukça benzerdir. İnsanlar yoğun tadını sıcak, ceviz, odunsu ve dünyevi olarak tanımlıyor.

Hindiba kahvesi, kavrulmuş, öğütülmüş ve kahve benzeri bir içecek haline getirilmiş hindiba bitkisinin kökleri kullanılarak yapılan bir içecektir.

Hindiba Kahvesinin Ortaya Çıkışı

Hindiba Kahvesinin ortaya çıkışı dünya tarihinde, bir sürü siyaset ve ekonomik zorluktan kaynaklanıyor. Kahve içme geçmişimizin çoğu için, bağımlılık yapan kafeinli içecek pahalıydı. Antony Wild’a göre hindiba kullanımı,Fransa’da popüler oldu .Hindiba, Fransa’ya özgüdür, bu yüzden hikayenin başladığı yer. Napolyon’un Continental Ablukası, kahveyi ülkenin çoğu için erişilemez hale getirdiği için Fransızlar, 19. yüzyılın başlarında bitkinin köklerini kahve yerine kullanmaya zorlandı. Abluka sırasında, Fransızlar hindibalarını kahve uzatmak için sınırlı miktarda kahve ile karıştırdılar ve hatta kahve yerine tamamen kullandılar. Hindiba herhangi bir kafeine sahip olmasa da, kahveye benzer bir lezzeti paylaşır, bu da ihtiyaç zamanlarında iyi bir ikame yapar.Abluka kalktığında ve ekonomik refah Fransa’ya döndüğünde, kahvede hindiba kullanımı azaldı. Ama ortadan kalkmadı insanlar kahvelerine Hindiba kökü eklemeye devam ettiler .Lezzetini arttırdığına ve genel sağlıklarını geliştirdiğine inanıyorlardı.
Fransız etkisi büyük olan New Orleans, İç Savaş öncesinde büyük bir kahve tüketicisiydi. 1840 yılında New Orleans limanına kahve ithalatı engellendi. Fransız köklerine geri dönen New Orleans halkı kahve yerine hindiba kullanmaya başladı.İç savaş sırasında ABD genelinde hindiba tüketimi önemli ölçüde arttı, çünkü ablukalar ve ticaret sorunları insanların kahve teslimatlarını almalarını engelledi. Savaş bittiğinde, ülkenin dört bir yanındaki insanlar hindiba üzerine sırtlarını dönmeye başladı( Louisiana, özellikle New Orleans hariç her yerde).

Hindiba Kökü

Hindiba kökü,iyi bir lif kaynağıdır .Bağırsakta faydalı bakterilerin büyümesini destekleyen bir tür prebiyotik olan inulin lifi içerir.Manganez ve B6 vitamini gibi beyin sağlığını destekleyen bazı besinler içerir. Demir,folik asit ve A, C, E, K vitaminlerini içerir.

Hindiba Kahvesinin Özellikleri

 1. Sindirimi düzenler.
 2. Bağırsak fonksiyonlarını iyileştirmeye ve kabızlığı azaltmaya yardımcıdır.
 3. Kan şekerini düşürür.
 4. İltihabı azaltır.
 5. Kalori alımını azaltmaya yardımcı olur.
 6. İdrar söktürür.
 7. Şişkinlik, gaz, kabızlık problemlerine iyi gelir.
 8. Halsizliğe iyi gelir.
 9. Direnç arttırır.
 10. Zayıflamaya yardımcıdır.
 11. Enerji verir.
 12. Yağ yakımını destekler.
 13. Tokluk hissi verir.
 14. Düzenli tuvalet alışkanlığı kazandırır.

Hamile kadınlar için önerilmez. Ayrıca, yakup otu, kadife çiçeği veya papatyalar için alerjiniz varsa, hindiba kökü alerji tipi semptomlara neden olabilir.

Farmasi Hindiba Kahvesinin İçeriği

%60 Hindiba, %40 Kahve bulunmaktadır.

Farmasi Hindiba Kahvesinin Kullanımı

Kahvenin hazırlanışı ve içimi çok kolaydır.1 fincan suya yaklaşık olarak 1-2 çay kaşığı kadar toz ilave edilmesi önerilmektedir.Acı kahve tercih etmiyorsanız kahve içine süt karıştırarak da tüketebilirsiniz.Sıcak kahve olarak da soğuk kahve olarak da kullanabilirsiniz.

Sizde bu kahveden satın almak isterseniz Hindiba Kahvesi Satın Al linkinden üye olarak geliş fiyatına satın alabilirsiniz.


Okumadan Geçmeyin:

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir