Gerçek Aşka Ulaşmanın Yolları

Gerçek Aşka Ulaşmanın Yolları

--Reklam--

“İnsan sevdiğine götürdüğü şeyi sayar mı hiç?”

--Reklam--

Öyle ya insan sevdiğine değer verir, onu öyle maddi şeyler için sevmez, insanlar sev dedi diye hiç sevmez, içinden geldiği gibi, hissettiği gibi, o ilk günkü aşkı, heyecanı taşır gibi sever. Konuşmasındaki bir titremeden endişe duyar, hayata olumludur, herşeyden lezzet almasını bilir, keskin çizgilerle insanları yargılayarak davranmaz, sadece bugünü düşünmez, kararlarını anlık değiştirmez, sevdiğine verdiği sözlerin hepsini bir bir tutar, tutamayacağı sözler vermez, sevdiği ile konuşurken ince, nazik, kibar şekilde konuşur ve onun her dediğini “hayır” yanıtı yerine “tabiki neden olmasın beraber bakalım, karar verelim” yanıtıyla cevap verir.

Şimdilerde aşk yaşanmıyor. İnsanlar hayatın zorluklarını, ailesinden süre gelmiş belli ideolojilerinin peşinde ya da üniversite eğitimini alırken yeni tanıştığı ortamdaki arkadaş ortamının etkisiyle ortaya çıkan ideolojik fikirler benimsenmekte ve aileleri ile ters düşen yaşam tarzları ile hayat sürmektedirler. Tabiki bunlarla beraber yaşadıkları aşkın(sözde aşkın) boyutu da onlara göre değişir. İşte bu sözde aşklar çok çeşitli çıkar ilişkilerine dayanır. Kimi maddi getirisizlikten, kimi arkdaş çevresini güzel gözükmekten, kimi ailesine eveleneceğim dediği kişiyi göstermek için, kimiside dış görünüşe aldanarak farklı düşüncelerine alet etmekten. Sonuçta ise mutlu olan çift sayısı çok düşük oranlarda. Peki gerçekten aşık olupta evlenip mutlu bir yuvaya sahip olan yokmu? Elbette o kesim de var. Ancak bu kesim öyle yukarıda sözü edilen sözde aşıkn içinde yer almıyorlar. Onlar gerçek aşkı yaşayıp, onu yaşam tarzı olarak devam eden çiftlerde yaşanıyor. Peki nasıl başarıyorlar bunu?

İnsan ya bu aldatmayacak hiçbir zaman ve aldanmayacak. Sevdiğine de bunu yansıtacak, yansıttığı zaman ortaya GÜVEN dediğimiz, aşık olduğunuz insanda aradığınız özelliklerden birisi kendiliğinden ortaya çıkmış olacak. Önce güven vermelisin karşındakine, öyle seni, sık sık arayıp arkandan neler yapıyorsun diye merak edecek birisi olmayacak. İşte bunu sağlamanın temeli bu.

İnsanoğlu güzel konuştumu sevilir, sevdiğin ile öyle güzel konuşacaksınki, senin sesini yüreğinde hissedecek ve sana bir ayna gibi aynı güzellikle yanıt verecek, işte bu da SAYGI dediğimiz, bir diğer aşık olduğunuz insanda aradığınız özelliklerden birisi daha ortaya çıkmış olacak. Saygı duyacaksın, bir fikir sunduğunda sana ters gelsede, kesinlikle “Hayır” kelimesini ifade eden sözcükler kullanmayacaksın. Aynı durumu kendinizde düşünün, bir fikir sunduğunuzda arkdaşlarınız kabul etmediğinde içinizde üzülürsünüz ve istemeye istemeye bir diğer arkdaşınızın dediği şeyi yaparsınız. Saygı herşeyin başında gelir, sizin doğumunuzdan bu yaşınıza kadar geçen sürede elede ettiğiniz bilgi, birikim, eğitim ve deneyimlerinizle ortaya çıkmış ve karşınızdaki insanında bütün bunları göz önüne alarak sizin karakterinize ve fikirlerinize saygıı duyması gerekir.

İnsan sevecek, herşeyden farklı sevecek. Sevdiğini öyle hissedeceksiniz ki, kalp çarpınıtısını konuşmalarında, hal ve hareketlerinde, size karşı davranışlarına yansıyacak. ve son olarak aşık olduğunuz insanlarda aradığınız özelliklerden AŞK ortaya çıkacak. Aşkı elde etmek bu kadar kolay mı sizce? Anlatımda kolay belki, ama yaşamada bilinmez. Derler ya “Aşk anlatılmaz, yaşanır.” yaşayın sizde göreceksiniz. İnsana sevdiğini sık sık dile getirmek yerine arada bir kere söyleyin ama farklı şekilde söyleyin, her seferinde tek düze kelimeler kullanamdan, onun aklında kalmasını sağlayın o zaman o size hayran olacak ve sizi de sizin sevdiğinizden çok sevebilecek.

Kimileri biz güven, saygı ve aşk ile ilgili herşeyi yaptık ama yinede aşık olamadık, aşk yaşayamadık diyorlar. O zaman o ruhu yakalayamamışsınızdır, aşkı yaşamanızın altında yatan bazı engeller var. Bunu belki birbirnize yansıtmayabilirsiniz ama birbirinizden gizlediğiniz, bahsetmediğiniz şeyler olabilir. Bunu gerçekten yaşamak istiyorsanız, sevdiğiniz kişiden geçmişinizle yada şuanki bir durumla ilgili hiçbirşeyi gizlemeyin. Anlatın, paylaşın. Siz anlattıkca onun size olan güveni daha çok artacak ve sorununuz varsa onunla beraber çözün. Böylelikle onun sorunları çözmede size yardımcı olduğunu görecek ve gelcek için aradığınız doğru kişini o olduğunu göreceksiniz. İleride sizi zor anlarınızda da yanınızda olacaktır.

Olmuyor demekle olmaz, olmamasının nedenlerini araştırdınız mı? Olaylar, sorunlar “olmuyor” sözcüğü ile kestirip atılsaydı, bugün bir çok kişi boşanmıştı. Ailenize, çevrenizdekilere bakın, hiç görmediniz mi anlaşamayan ama hala evli kalıp da birbirlerini sevebilen çiftleri. İşte onların altında yatan neden, birbirlerine olan güvenleri ve sorunlarını beraber çözmeleridir. Olmaz, yapamam gibi ifadeleri lugatlerinde yoktur.

Sizinde içinizde gerçek aşkı yaşayan ve paylaşmak isteyen varsa lütfen yorum yazınız, insanlar sizleri bekliyor.

Sevgiyle, aşkla, muhabbetle kalın.


Okumadan Geçmeyin:En Çok Aranan Kelimeler:

aşk,aşk resimleri,aşk resmi,gerçek aşk,gerek aklar,kalp aşk

You may also like...

2 Responses

  1. gönül çlen dedi ki:

    çok doğru, size katılıyorum fakat tartışabilirliklik durumlar var tıpkı dediğiniz gibi yaşanmadan bilinmez. yaşananlar kişiden kişiye değiştiği için aşkta değişir. teşekkürler

  2. sedat dedi ki:

    bencede puf nokta saygıda bıtıyor bir insan baska ınsana saygı gosterırse hıc bır zaman mutsuz olmaz hata evlı ınsanlar ıcın bence sevgıden once saygı gelmelı eskı ınsanların hayatlarına evlılıklerıne bakacak olursanız hıc bırbırını tanımayan ıkı ınsanı evlendırıyorlar bır omur boyu beraber yasıyorlar bunun bu kadar uzun evlılık surmesı saygıyla alakalı benım gozlemledıgım
    Saygı, sevgı, durust bır hayat gecırmenız dılegım ıle esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir